Osyka

Золото

0.00г.

Срібло

0.00г.

Шнурки

0.00г.

Сума

0 грн
Ваш кошик ще порожній
Гарантії якості

Гарантії якості

ГАРАНТІЇ ЯКОСТІ

ТМ "OSYKA" чітко дотримується вимог Законів України і Державних стандартів якості: ЗУ "Про захист прав споживачів", Постанови КМУ "Про правила роздрібної торгівлі ювелірними виробами" та ДСТУ "Вироби золотарські з коштовних металів", що підтверджують проби на ювелірних виробах та гарантійний талон, який ми прикладаємо до кожного виробу.

Згідно з чинним законодавством, державне пробірне клеймо - знак встановленого єдиного зразка, який засвідчує цінність виробів з дорогоцінних металів. Головним розпорядником відносно державних пробірних клейм відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.2000 732 "Про утворення Державної пробірної служби і казенних підприємств пробірного контролю" є Державна пробірна служба, яка розробляє форми державних пробірних клейм, забезпечує їх виготовлення і здійснює експертизу відбитків цих клейм.

Біля проби також знаходиться іменник - клеймо яке ставить підприємство-виробник, для ідентифікації виробу. Тобто маючи на руках виріб без бірки і чека, експерт може з’ясувати де, коли і ким виріб виготовлений.

Проба — державний стандарт, що визначає цінність сплаву у виробах, які виготовлені з дорогоцінних металів, і засвідчує вміст вагових одиниць основного дорогоцінного металу в одній тисячі вагових одиниць сплаву.

Чисте срібло у виробництві ювелірних виробах, як правило, не використовується. Здавалося б, чим більше частка срібла у виробі, тим краще, але не все так просто. У чистому вигляді метал дуже м'який матеріал, і його застосування в прикрасах або столових приладах недоцільно в силу того, що вони будуть швидко дряпатися і гнутися. Тому щоб срібні прикраси були максимально міцні використовуються різні сплави з певною пробою срібла. Так, при створенні виробів, до срібла додається легуючий метал, наприклад цинк, алюміній, мідь, кадмій, нікель, який надає потрібну міцність, блиск або інше поліпшення. Для організації всіх відмінностей сплавів і коефіцієнтів срібла, законодавчо була визначена стандартизація зі строгими пропорціями металів у ювелірних сплавах.

Метречина система - Каратна - % чистого срібла

    999                       24                    99,9%

 960                       23                    96%

    925                       22                    92,5%

    875                       21                    87,5%

 830                       20                    83%

 800                       19                    80%

 750                       18                    75%

 720                       17                    72%

 

585 проба — золота середина, гармонійне поєднання золота (58,5 %) та домішок (аргентум, купрум та цинк). На даний момент це найбільш популярна та практична проба, яка дозволяє отримувати різноманітні відтінки металу.  585 проба стала замінником радянської, тому що 583º не відповідає міжнародним вимогам. Тому прийняли рішення додати 0,2% золота, внаслідок чого і з’явилася 585 проба. Відмінність між ними полягає тільки у трошки більшій частці золота. 

Є декілька систем по запису проби, це метрична система і каратна: 

Метречина система - Каратна - % чистого золота

     999                       24                    99,9%

     958                       23                    95,8%

  750                       18                    75%

     585                       14                    58,5%

     583                       14                    58,3%

     375                        9                      37,5%


Чим чистіше золото в складі прикраси, тим вища його ціна. Але тим менше такий метал підходить для виготовлення ювелірних прикрас.

Чисте золото м’яке. Вироби з нього схильні до пошкоджень, легко деформуються і стираються. Кріплення каменів швидко слабшає.